Апастово
  • Рус Тат
  • Аланнарга чыкты хезмәт халкы

    2011 елда авыл хуҗалыгы һәм төрле өлкәләрдә уңышларга ирешкән авыл алдынгылары: Иң яхшы бүлекчә җитәкчесе: Гыймранов Кәфил Вәгыйзь улы; Иң яхшы хуҗалык җитәкчесе: Вәлиев Альберт Альфир улы; Иң яхшы инженер: Мөхәммәтҗанов Рөстәм Рәүф улы; Иң яхшы агроном: Сәмигуллин Наил Хикмәтулла улы; Иң яхшы мал табибы: Гайфуллин Марат Габдулла улы; Иң...

    2011 елда авыл хуҗалыгы һәм төрле өлкәләрдә уңышларга ирешкән авыл алдынгылары:

    Иң яхшы бүлекчә җитәкчесе: Гыймранов Кәфил Вәгыйзь улы;

    Иң яхшы хуҗалык җитәкчесе: Вәлиев Альберт Альфир улы;

    Иң яхшы инженер: Мөхәммәтҗанов Рөстәм Рәүф улы;

    Иң яхшы агроном: Сәмигуллин Наил Хикмәтулла улы;

    Иң яхшы мал табибы: Гайфуллин Марат Габдулла улы;

    Иң яхшы ясалма орлыкландыручы: Садыйков Исмәгыйль Самат улы;

    Иң яхшы агрохимик: Зиннәтуллин Фәргать Хәбир улы;

    Иң яхшы чәчүлек агулаучы: Шәяхмәтов Фирдүс Илдүс улы;

    Иң яхшы сөт җыючы: Камалиева Әминә Абдулла кызы;

    Иң яхшы сөт тапшыручы: Вилданов Фаил Наил улы;

    Иң яхшы авыл хуҗалыгы машиналарын төзекләндерүче: Закиров Нияз Мөнир улы;

    Иң яхшы бригадир: Сәлимов Ринат Таһир улы;

    Иң яхшы бухгалтер-учетчик: Мәвледова Гөлсинә Бәһрам кызы.

    Язгы кыр эшләрендә иң зур өлеш керткән данлы кыр батырлары:

    Зарипов Илнур Газиз улы;

    Хәйруллин Азат Әсхәт улы.

    Чәчү батырлары:

    Сабиров Рафаэль Рафил улы;

    Җиһангиров Айрат Фирдүс улы;

    Галиәкбәров Сирень Әсхәт улы;

    Зиннәтуллин Азат Хәсип улы;

    Нәҗмиев Рамил Рәшит улы;

    Нигъмәтуллин Искәндәр Абделхак улы;

    Гыймранов Илнар Шәүкәт улы;

    Шәвәлиев Илдар Шәрифҗан улы;

    Гыйбадуллин Кәфил Хәбибрахман улы:

    Иң өлкән механизатор:

    Сибгатуллин Госман Мотыйгулла улы.

    Иң яшь механизатор: Гыйззәтуллин Раил Наил улы.

    Иң өлкән ветеран-шофер: Зыятдинов Насыйх Гыйльфан улы.

    2011 елгы уңышны җыеп алуда югары күрсәткечләргә ирешкән комбайнчылар:

    Шәйхетдинов Айрат Баһрам улы;

    Гашыйгуллин Рамил Шәйхулла улы;

    Волков Павел Иванович;

    Гайнуллин Фәнис Фоат улы.

    Шикәр чөгендере һәм кукуруз чәчүче: Хисамов Марс Минвәли улы.

    Үсемлекләрне саклау эше: Сәлимгәрәев Илдүс Тәфкил улы.

    Терлекчеләр

    Сыер савучылар: Заһретдинова Роза Галимулла кызы;

    Фәхретдинова Дания Шәүкәт кызы;

    Нигъмәтуллина Гөлинә Мөсәлим кызы;

    Тихтурова Гөлсия Нурислам кызы;

    Гайнетдинова Венера Радаил кызы;

    Александрова Валентина Андреевна;

    Гыйниятуллина Миңлерәшидә Гомәр кызы;

    Сәлахова Роза Нуртдин кызы;

    Армянинова Тамара Алексеевна;

    Мосунова Тамара Александровна;

    Гыйсмәтова Гөлсинә Минзян кызы;

    Әхмәтҗанова Розания Абдулла кызы.

    Бозау караучы: Шәвәлиева Тәнзилә Гыйлаҗ кызы.

    Мөгезле эре терлек симертүче: Вәлиева Флера Һади кызы.

    Төрле һөнәр ияләре:

    Иң яхшы авыл җирлеге башлыгы: Мөхәммәтов Марат Хәмит улы - Ишеево авыл җирлеге башлыгы.

    Иң яхшы авыл җирлеге сәркатибе: Камалиева Гөлназ Нурытдин кызы - Дәвеш авыл җирлеге.

    Иң яхшы төзүче: Димөхәммәдов Радик Сәет улы - "Альтаир-1" кранчысы.

    Иң яхшы укытучы: Алексеева Галина Юрьевна - Биеш мәктәбе.

    Иң яхшы укучы: Нәфыйкова Алия Азат кызы - Югары Ындырчы мәктәбе.

    Иң яхшы балалар тәрбиячесе: Камалтдинова Нурия Илһаметдин кызы - Апас "Кояшкай" балалар бакчасы.

    Иң яхшы тренер: Хисамов Марсель Илдар улы - балалар спорт мәктәбе.

    Иң яхшы мәдәният хезмәткәре: Зәйнуллина Гөлүзә Әхмәт кызы - Кече Күккүз авылы.

    Иң яхшы мастер-өйрәтүче: Хисамов Заһир Фәтхелислам улы - аграр көллият.

    Иң яхшы балаларга өстәмә белем бирү хезмәткәре: Шәвәлиева Рамилә Рашат кызы - "Сәләт".

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: