Апастово
  • Рус Тат
  • “Йолдызлык-Созвездие” нәтиҗәләре

    "Йолдызлык-Созвездие" фестивалендә яшь йолдызларның чыгышлары түбәндәгечә бәяләнде. Гөлира Шиһабиева, район яшьләр эше һәм спорт бүлегенең баш белгече. "Конферанс" номинациясе буенча: Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Илүзә Зәйнуллина (Борнаш мәктәбе). Урта яшьтәгеләр төркеме: I - Алия Нәфыйкова (Ындырчы мәктәбе), II - Нияз Дәүләтшин (Азбаба мәктәбе). Зурлар төркеме: II - Айгөл Төхбәтуллина...

    "Йолдызлык-Созвездие" фестивалендә яшь йолдызларның чыгышлары түбәндәгечә бәяләнде.

    Гөлира Шиһабиева,

    район яшьләр эше һәм спорт бүлегенең баш белгече.

    "Конферанс" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Илүзә Зәйнуллина (Борнаш мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме: I - Алия Нәфыйкова (Ындырчы мәктәбе), II - Нияз Дәүләтшин (Азбаба мәктәбе).

    Зурлар төркеме: II - Айгөл Төхбәтуллина (Апас мәктәбе).

    Парлы конферанслар:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Инзил Тимершин һәм Адилә Исмәгыйлева (Каратун мәктәбе); II - Адилә Насыйбуллина һәм Илдар Ибәтуллин ("Салават күпере" балалар бакчасы), Рәзил Ибләминов, Эльза Гайнетдинова, Энҗе Гәрәева ("Гөлчәчәк" балалар бакчасы); III - Айзилә Шәяхмәтова һәм Раил Хәсәнов (Морзалар мәктәбе), Максим Кужбаев һәм Адель Әхмәнов (Каратун мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме:

    I - Илнар Хәйруллин һәм Алинә Галимҗанова (Иске Йомралы мәктәбе); II - Илнар Миңнебаев һәм Денис Печков (Каратун мәктәбе), Адилә Хөснуллина һәм Ильвина Нәбиуллина (Чүрибураш мәктәбе).

    Зурлар төркеме

    I - Диләрә Насретдинова һәм Айдар Мөхәммәтов ("Сәләт" үзәге); II - Гүзәл Зәйнуллина һәм Руслан Тәхәвиев (Борнаш мәктәбе), Алинә Волкова һәм Сергей Сусарин (Т. Черкене мәктәбе); III - Илүзә Гайнетдинова, Гөлчәчәк Гафарова, Раилә Хөснетдинова (Каратун мәктәбе).

    "Вокал-соло" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Энҗе Шәйхиева ("Сәләт"); II - Зилә Зәйнуллина ("Сәләт" үзәге); III - Вячеслав Максимов (Т. Черкене мәктәбе).

    Икенче кече яшьтәгеләр төркеме: I - Ангелина Закирова (балалар сәнгать мәктәбе), II - Алия Шәмсетдинова (Чүрибураш мәктәбе), Алсинә Рахматуллина (Урта Балтай мәктәбе); III - Камилә Фәйзуллина (балалар сәнгать мәктәбе), Раил Мәүледов (балалар сәнгать мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме (кызлар): I - Энҗе Туктагулова (балалар сәнгать мәктәбе); II - Аделина Закирова (балалар сәнгать мәктәбе); III - Залия Шагиева (Иске Йомралы мәктәбе), Луиза Насыртдинова (К. Тау мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме (егетләр): I - Марат Гарифуллин (Борнаш мәктәбе); II - Марат Шиһапов (Урта Балтай); III - Ленар Хафизов (балалар сәнгать мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - Руслан Сабитов (Азбаба мәктәбе); II - Илмира Зәйнуллина (Апас мәктәбе), Алия Идиатова (Иске Йомралы мәктәбе); III урын - Илүзә Җәләлова (Зур Күккүз мәктәбе), Алсу Рахматуллина (Каратун мәктәбе).

    "Тамашачы мәхәббәте" призы:

    Раилә Гатауллина ("Сәләт" үзәге).

    Авыл мәдәният йорты яшьләре арасында: I - Миләүшә Зарипова (Югары Ындырчы).

    "Вокаль ансамбльләр" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: II - "Гөрләвек" (балалар сәнгать мәктәбе; III - "Күңелле балачак" (Сатмыш мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме: II - "Татар кызлары" (балалар сәнгать мәктәбе), "Дуслар" (Кильдураз мәктәбе); III - "Энҗеләр" (Каратун мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - "Аяз" (Апас мәктәбе); II - "Яшьлек" (Бакырчы мәктәбе); III - "Сандугач" (Урта Балтай), "Хыял" (Апас).

    "Хореография" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - "Дошколята" ("Кояшкай"); II - "Шаяннар" ("Гөлчәчәк"); III - "Ләйсән" (Апас мәктәбе), "Бәхетле балачак" ("Салават күпере").

    Урта яшьтәгеләр төркеме: I - "Хыял" (Балтай мәктәбе), II - "Ритм" (сәнгать мәктәбе), "Foreva" (Каратун"), III - "Hard-Style" (Каратун), "Дулкын" (Апас мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - "Ритм" (Биеш мәктәбе), "Степ-ап" (балалар сәнгать мәктәбе), III - "Релакс" (Борнаш мәктәбе), "Сан-шайн" (Иске Йомралы мәктәбе).

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: