Апастово
  • Рус Тат
  • “Йолдызлык-Созвездие” нәтиҗәләре

    "Йолдызлык-Созвездие" фестивалендә яшь йолдызларның чыгышлары түбәндәгечә бәяләнде. Гөлира Шиһабиева, район яшьләр эше һәм спорт бүлегенең баш белгече. "Конферанс" номинациясе буенча: Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Илүзә Зәйнуллина (Борнаш мәктәбе). Урта яшьтәгеләр төркеме: I - Алия Нәфыйкова (Ындырчы мәктәбе), II - Нияз Дәүләтшин (Азбаба мәктәбе). Зурлар төркеме: II - Айгөл Төхбәтуллина...

    "Йолдызлык-Созвездие" фестивалендә яшь йолдызларның чыгышлары түбәндәгечә бәяләнде.

    Гөлира Шиһабиева,

    район яшьләр эше һәм спорт бүлегенең баш белгече.

    "Конферанс" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Илүзә Зәйнуллина (Борнаш мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме: I - Алия Нәфыйкова (Ындырчы мәктәбе), II - Нияз Дәүләтшин (Азбаба мәктәбе).

    Зурлар төркеме: II - Айгөл Төхбәтуллина (Апас мәктәбе).

    Парлы конферанслар:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Инзил Тимершин һәм Адилә Исмәгыйлева (Каратун мәктәбе); II - Адилә Насыйбуллина һәм Илдар Ибәтуллин ("Салават күпере" балалар бакчасы), Рәзил Ибләминов, Эльза Гайнетдинова, Энҗе Гәрәева ("Гөлчәчәк" балалар бакчасы); III - Айзилә Шәяхмәтова һәм Раил Хәсәнов (Морзалар мәктәбе), Максим Кужбаев һәм Адель Әхмәнов (Каратун мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме:

    I - Илнар Хәйруллин һәм Алинә Галимҗанова (Иске Йомралы мәктәбе); II - Илнар Миңнебаев һәм Денис Печков (Каратун мәктәбе), Адилә Хөснуллина һәм Ильвина Нәбиуллина (Чүрибураш мәктәбе).

    Зурлар төркеме

    I - Диләрә Насретдинова һәм Айдар Мөхәммәтов ("Сәләт" үзәге); II - Гүзәл Зәйнуллина һәм Руслан Тәхәвиев (Борнаш мәктәбе), Алинә Волкова һәм Сергей Сусарин (Т. Черкене мәктәбе); III - Илүзә Гайнетдинова, Гөлчәчәк Гафарова, Раилә Хөснетдинова (Каратун мәктәбе).

    "Вокал-соло" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - Энҗе Шәйхиева ("Сәләт"); II - Зилә Зәйнуллина ("Сәләт" үзәге); III - Вячеслав Максимов (Т. Черкене мәктәбе).

    Икенче кече яшьтәгеләр төркеме: I - Ангелина Закирова (балалар сәнгать мәктәбе), II - Алия Шәмсетдинова (Чүрибураш мәктәбе), Алсинә Рахматуллина (Урта Балтай мәктәбе); III - Камилә Фәйзуллина (балалар сәнгать мәктәбе), Раил Мәүледов (балалар сәнгать мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме (кызлар): I - Энҗе Туктагулова (балалар сәнгать мәктәбе); II - Аделина Закирова (балалар сәнгать мәктәбе); III - Залия Шагиева (Иске Йомралы мәктәбе), Луиза Насыртдинова (К. Тау мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме (егетләр): I - Марат Гарифуллин (Борнаш мәктәбе); II - Марат Шиһапов (Урта Балтай); III - Ленар Хафизов (балалар сәнгать мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - Руслан Сабитов (Азбаба мәктәбе); II - Илмира Зәйнуллина (Апас мәктәбе), Алия Идиатова (Иске Йомралы мәктәбе); III урын - Илүзә Җәләлова (Зур Күккүз мәктәбе), Алсу Рахматуллина (Каратун мәктәбе).

    "Тамашачы мәхәббәте" призы:

    Раилә Гатауллина ("Сәләт" үзәге).

    Авыл мәдәният йорты яшьләре арасында: I - Миләүшә Зарипова (Югары Ындырчы).

    "Вокаль ансамбльләр" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: II - "Гөрләвек" (балалар сәнгать мәктәбе; III - "Күңелле балачак" (Сатмыш мәктәбе).

    Урта яшьтәгеләр төркеме: II - "Татар кызлары" (балалар сәнгать мәктәбе), "Дуслар" (Кильдураз мәктәбе); III - "Энҗеләр" (Каратун мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - "Аяз" (Апас мәктәбе); II - "Яшьлек" (Бакырчы мәктәбе); III - "Сандугач" (Урта Балтай), "Хыял" (Апас).

    "Хореография" номинациясе буенча:

    Кече яшьтәгеләр төркеме: I - "Дошколята" ("Кояшкай"); II - "Шаяннар" ("Гөлчәчәк"); III - "Ләйсән" (Апас мәктәбе), "Бәхетле балачак" ("Салават күпере").

    Урта яшьтәгеләр төркеме: I - "Хыял" (Балтай мәктәбе), II - "Ритм" (сәнгать мәктәбе), "Foreva" (Каратун"), III - "Hard-Style" (Каратун), "Дулкын" (Апас мәктәбе).

    Зурлар төркеме: I - "Ритм" (Биеш мәктәбе), "Степ-ап" (балалар сәнгать мәктәбе), III - "Релакс" (Борнаш мәктәбе), "Сан-шайн" (Иске Йомралы мәктәбе).

    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Реклама
    • 20 апрель 2018 - 20:10
      Новости "Апас хэбэрлэре" 20.04.2018
    • «Созвездие» («Йолдызлык») фестиваленнән ФОТОРЕПОРТАЖ
    • 23 апрель 2018 - 11:26
      Апас олы кунак кабул итте
      Татарстан Дини Назәрәте вәкиле, Татарстан өммәте Мөслимәләр Берлеге җитәкчесе Сәйдә абыстай Аппакова 23 апрельдә район хакимияте, Апас мөхтәсибәте чакыруы буенча Апас районына кунакка килде.
      310
      0
      0
    • 20 апрель 2018 - 14:17
      Чүрибурашта яшәүче Фатыйма апа Заһидуллина Ил башлыгы Котлавын алды
      Бүген Чүрибураш авылында гомер кичерүче Фатыйма апа Заһидуллина 90 яшьлек юбилеен каршылый
      131
      0
      0
    • 19 апрель 2018 - 11:24
      Иске Әнәлегә бүләкләр кайтты
      Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов исеменнән Бөек Ватан сугышы ветераннарына, сугыш инвалидларына, Ленинград блокадасын кичкән ветераннарга һәм ветераннарның тылда хезмәт куйган тол хатыннарына кайткан бүләкләр Иске Әнәле авылы өлкәннәренә дә барып җитте
      184
      0
      0
    Ночной режим