Апастово-информ

Апас районы

Рус Тат
ЮХИДИ хәбәр итә

Җилдәй җитез чаңгычылар

19 январьда узган чаңгы сезонын ачу ярышларының җиңүчеләре түбәндәгечә: Төп мәктәпләр арасында егетләрдән: I - Рамазан Рәхимов (Чүрибураш), II - Ленар Вафин (Чүрибураш), III - Илфат Гайфуллин (Күккүз), кызлардан: I - Рузилә Кәлимуллина (Бакырчы), II - Алинә Шәрәфуллина (Чирмешән), III - Гөлия Сәйфуллина (Болгаер). Команда беренчелегендә: I - Кече Болгаер,...

19 январьда узган чаңгы сезонын ачу ярышларының җиңүчеләре түбәндәгечә:

Төп мәктәпләр арасында егетләрдән: I - Рамазан Рәхимов (Чүрибураш), II - Ленар Вафин (Чүрибураш), III - Илфат Гайфуллин (Күккүз), кызлардан: I - Рузилә Кәлимуллина (Бакырчы), II - Алинә Шәрәфуллина (Чирмешән), III - Гөлия Сәйфуллина (Болгаер). Команда беренчелегендә: I - Кече Болгаер, II - Чүрибураш, III - Күккүз.

Урта мәктәпләрдән егетләр арасында аграр көллият укучылары Нәсим Хәйретдинов, Рамил Ситдиков, Рәмис Камалетдинов беренче-өченче урыннарны бүлештеләр. Кызлардан: I - Гүзәл Шәрәфуллина (Чирмешән), II - Язилә Йосыпова (аграр көллият), III - Лилия Хәйруллина (аграр көллият). Команда беренчелегендә: I - аграр көллият, II - Чирмешән, III - Күккүз.

Оешмалар арасында ир-атлардан: I - Сергей Борисов (Ындырчы авыл җирлеге), II - Рушан Сибгатуллин (Болгаер авыл җирлеге), III - Ринат Сираҗев (Чүрибураш авыл җирлеге). Хатын-кызлар арасында: I - Фәнзия Сәгъдиева (Бакырчы авыл җирлеге), II - Гөлшат Исмәгыйлева (Чүрибураш авыл җирлеге), III - Раилә Хәйруллина (Болынбалыкчы мәктәбе). Җитәкчеләр арасында: I - Илшат Паймурзин (хәрби комиссариат), II - Мөршидә Шәрәфуллина (Кабыккүпер), III - Марс Нигъмәтҗанов (РОВД).

Иң яшь катнашучы - Илсур Җамалиев (Бакырчы), иң өлкән катнашучы - Әгъзам Хәмидуллин (мәгариф бүлеге).

Фәнис Сафиуллин,

районның яшьләр эше һәм спорт бүлеге җитәкчесе.

Следите за самым важным и интересным в Telegram-каналеТатмедиа

Оставляйте реакции

0

0

0

0

0

К сожалению, реакцию можно поставить не более одного раза :(
Мы работаем над улучшением нашего сервиса

Нет комментариев

Теги: чангы